Paspas Nedir ?

ALTI AÇIK VE GEÇİRGEN OLMALIDIR!
Diğer paspaslar altı kapalı oldukları için su, çamur ve tozu içinde tutar. Üzerine basıldığında içinde kalan kirler ayakkabınız aracılığıyla yaşadığınız alana püskürürler. Kıvırcık Paspas altına geçirgen olduğu için ayakkabınızın altındaki kir, toz ve çamurları zemine indirir. Kıvırcık Paspasların üzerindeki vinylden oluşan esnek lifler ayak basıldıgında ezilir, ayak kalkarken lifler de kalkarak ayakkabının altının temizlenmesini sağlar.

KAYGAN OLMAMALIDIR!
Diğer paspaslar altı geçirgen olmadığı için, içinde sakladıkları toz ve çamurlarla yağmurlu havalardaki su ile birleşince kayganlaşır. Kıvırcık Paspas suyu, tozu ve çamuru zemine indirdiği için kaymaz. Hatta yağışlı ve soğuk havalarda bile içindeki su donsa bile salgıladığı kimyasallar ve kıvrılan lifleri sayesinde buzun kaydırmasını önler.

YANMAMALIDIR!
Diğer paspasların ateşe dayanıklılığı yoktur. Sıkça sigara izmariti ile yandığı görülür. Kıvırcık Paspas vinyl yapısının içinde olan kimyasal formülasyonu sayesinde sigara izmariti gibi ateşlerle tutuşmaz.

TEMİZLENMESİ KOLAY OLMALIDIR!
İçine kiri, tozu ve çamuru alan diğer paspasların temizlenmesi neredeyse mümkün değildir. Günlerce çırpılsada, üzerinden yüzlerce araç geçse de içine hapsettiği tozu salgılamaya devam eder. Üstelik karşılaştıkları darbelerle çabuk yıpranırlar. Bu paspaslar suyla yıkandığında nemi içine hapseder ve çürürler. Kıvırcık Paspas, suyu, tozu ve çamuru hapsetmediği için suyla temizlenir, çabuk korur ve çürümez.

SAĞLIKLI VE HİJYENİK OLMALIDIR!
Diğer paspasların içinde saklanan toz, kir ve nem bakteri üretir. Üzerinde ayakkabı silindikçe mikroplar yüzeye çıkar. Yüzeyden havalanan tozlar solunum yolları vasıtasıyla akciğerimize girerek enfeksiyon ve alerjilere sebeb olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.